Sale!

ДОПОЛНИТЕЛЕН 10% ПОПУСТ! НАУЧНО ДОКАЖАНО: Уникатен Мерач За Кетони – Diet Fast Forward 2.0 – Ketone Breath Meter – Превземете Ја Контролата Денес: – ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ – РЕГУЛИРАЈТЕ ЈА ТЕЖИНАТА – ПОДМЛАДЕТЕ ГО ТЕЛОТО !

(1 customer review)

$89.95 $51.38

You Save: $38.57 (43%)

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:
– ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ
– РЕГУЛИРАЈТЕ ЈА ТЕЖИНАТА
– ПОДМЛАДЕТЕ ГО ТЕЛОТО
НАРАЧАЈТЕ СЕГА СО ЕДЕН КЛИК!
ЕДЕН-КЛИК КЛИКНИ ОВДЕ!

ДОКОЛКУ ИМАТЕ ПОТРЕБА ОД УПАТСТВО ЗА ПЛАЌАЊЕ ВИДЕТЕ ПОДОЛУ

USA: 7-DAY FAST SHIPPING FROM OUR U.S. WAREHOUSE

TRACK YOUR ORDER STATUS IN REAL TIME

TRACK YOUR ORDER STATUS IN REAL TIME (CLICK HERE)

WORLDWIDE SHIPPING DEPENDING ON LOCATION:
= FREE SHIPPING ON ORDERS ABOVE $100 (APPLICABLE TO USA and Europe)
= FLAT RATE SHIPPING $5 (Delivery 7-15 days)
= US ONLY FAST SHIPPING $15 (Delivery 7 days)

SKU: 542145-1 Category: Tag:
Easy share:

Description

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА:

ЗАШТЕДЕТЕ ПОВЕЌЕ ОД 40% ДЕНЕС

ПРЕВЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:

БИДЕТЕ ПОЗДРАВИ, ПОТЕНКИ И ПОМЛАДИ

СО АУТОФАГИЈА!

 

ПРЕВЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:
– ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ
– РЕГУЛИРАЈТЕ ЈА ТЕЖИНАТА
– ПОДМЛАДЕТЕ ГО ТЕЛОТО
НАРАЧАЈТЕ СЕГА!

 

ПРЕВЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:

НОВИОТ – DIET FAST FORWARD 2.0 Ketone Breath Meter –
Уникатен мерач на кетони конечно достапен во Македонија.

Овој нов гаџет е исто толку важен за вашата диета и вашето ЗДРАВЈЕ колку што е вагата, ако не и поважен, особено ако практикувате Пост Диета (Intermittent fasting), Кето Диета (Ketogenic  – Keto Diet) или некоја Друга Диета (Low Carb Diet) со низок внес на јагленохидрати, сите познати по тоа што ја поттикнуваат Аутофагијата.

Многу експерти се согласуваат дека една од најздравите диети се оние со мал внес на јагленохидрати, затоа што јагленохидратите се водечки фактор за воспаленија и прекумерна тежина.

Алатката односно инструментот Diet Fast Forward gadget ви дава можност да го следите напредокот на вашата диета, со анализирње на здивот.

Ви дава потврда за вашите напори и индикација дали сте на вистинскиот пат кон достигнување на Аутофагијата и вашиите цели за слабеење.

Врз основа на вашето ниво на кетоза, кето метарот веднаш ќе ви каже дали вашето тело е во состојба на кетоза, дали согорува маснотии како извор на енергија и притоа ќе можете да направите проценка дали важето тело е во фаза на Аутофагија.

На тој начин можете лесно да планирате каква храна да јадете и во која насока да се движите кон вашите посакувани ЗДРАВСТВЕНИ цели и целите за губење на тежина.

Започнете го следењето на вашите диети лесно со Diet Fast Forward gadget.

 

ПРЕВЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:
– ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ
– РЕГУЛИРАЈТЕ ЈА ТЕЖИНАТА
– ПОДМЛАДЕТЕ ГО ТЕЛОТО
НАРАЧАЈТЕ СЕГА!

СЕ СООЧУВАТЕ СО ТЕШКОТИИ ПРИ НАРАЧКИ?

Нарачувањето достапно преку FACEBOOK MESSENGER – ПОТРЕБНА Е САМО ЕДНА ПОРАКА

ИНАКУ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ ЗА ИНСТАНТ ЕДЕН-КЛИК НАРАЧКА

 

ВИЗУЕЛНО ОБЈАСНУВАЊЕ НА ПЛАЌАЊЕТО СО ЕДЕН КЛИК

 

Како Да Го Зajaкнете Имyнитетот, Да Ја Регулиpaте Тежината и Да Го Подмладите Тeлoтo Со Аутофагиja!

 

Аутофагијата станува се попопуларна во овие исклучителни времиња во кои живееме, полни со се повеќе здpaвствени пpeдизвици и со кpизи кои се заканувaaт дека ќе останат. Неодамна, дури и светскиот тениски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ откри дека практикува Аутофагија и поминува дури и по 16 часа без јадење – секој ден.

Новак Ѓоковиќ разговарајќи со докторот Драган Иванов за Аутофагијата, објасни:

-Методот 16-8 е многу важен, тоа значи дека не јадете 16 часа и потоа јадете 8 часа. Јас го користам овај метод веќе година и пол, и забележав многу подобрувања во текот на минатата година. Подобро спијам, имам повеќе енергија во текот на денот, помалку такви „падови“.

Што е Аутофагија?

Тоа е природен процес кој се овива во организмот при што клетките ги чистат и рециклираат сопствените компоненти, и на тој начин телото го снабдуваат со дел од енергијата, а истовремено го забрзуваат процесот за обновување на клетките, и ги потиснуваат негативните ефекти од стареењето.

Аутофагијата привлекува големо внимание и за улогата што може да ја игра во спречувањето или лекувањето на карцином.

Сепак, за да се постигне Аутофагија потребно е да му овозможиме на организмот одредени услови.

Кој се тие услови?

Постојат три начини за да се постигне Аутофагија и тоа:

Intermittent fasting диета која е т.н.Пост Диета која што ја спомнува Ѓоковиќ, при што не се јаде 16 часа – а потоа 8 часа се јаде, што значи од 24 часа во текот на денот – 16 часа не се јаде а 8 часа се јаде.

На пример, можете да јадете од 10 наутро до 18 часот попладне, а потоа не треба повеќе да се јаде до следното утро до 10 часот.

Вториот и третиот начин се со примена на т.н. Low Carb диета, односно внес на исхрана со низок процент на јагленохидрати како и Ketogenic – Keto Diet т.н. КЕТО диета која е специфичен тип на диета со мал внес на јагленохидрати.

Зошто е тоа важно?

Затоа што кога јадеме малку јагленохидрати или воопшто не внесуваме храна во телото, организмот се соочува со недостаток на јагленохидрати и мозокот испраќа информации до телото, осносно до клетките да започнат со пребарување на алтернативен извор на енергија а тоа се делимично мастите што клетките почнуваат да ги согоруваат и кои што придонесуваат за правилно регулирање на телесната тежина.

Во процесот на согорување на маснотиите се ослободуваат т.н. кетони кои се добри за имунолошката функција на организмот што значи се зајакнива имунолошкиот систем на организмот односно се зајакнува имунитетот, а кога ќе настапи Аутофагијата, тогаш започнува организмот со самочистење кое истовремено го регенерира и подмладува телото.

Значи, трите најважни придобивки од Аутофагијата се:

1. Зајакнување на Имунитетот,

2. Регулирање на Телесната Тежина, и

3. Подмладување на Телото

Кога ќе се исполнат овие услови се поставува едно од најважните прашања а тоа е:

КАКО МОЖЕМЕ ДА БИДЕМЕ СИГРНИ ДЕКА ПРОЦЕСОТ НА АУТОФАГИЈА НАВИСТИНА СЕ ОДВИВА ВО НАШЕТО ТЕЛО?

Во суштина, тоа е доста едноставно – СО МЕРЕЊЕ

Модерната технологија ни овозможува да ги мериме кетоните кои се произведуваат при активноста на процесите кои што ја предизвикуваат Аутофагијата (тука спаѓаат предходно споменатиоте Пост Диетата и Диетите со внес на малку јагленохидрати, како и Кето Диетата), па мерејќи ги нив и нивната јачина, би можеле да направиме една проценка дали Аутофагијата настапила во нашиот организам и со која јачина.

Постојат три методи на мерење на кетони и тоа преку крвта, преку урината и преку здивот.

Меѓутоа, при споредба на овие методи откриено е дека мерењето преку здив е најсоодветен метод за мерење кога станува збор за кетоза постигната со диетална исхрана особено кога се работи за Кето Диета.

Како практично се одвива мерењето преку здив?

Па, на многу сличен начин како што ја мериме телесната тежина: – СО ИНСТРУМЕНТ

Значи, кога станува збор за мерење на Аутофагијата, тоа се прави со помош на специјален инструмент кој користи уникатен сензор при што се анализира нашиот здив.

Тој инструмент се нарекува Diet Fast Forward Gadget. Се работи за многу мал инструмент што секогаш може да се носи со себе.

Мерењето практично се одвива на тој начин што треба полека да го издишиме воздухот што го имаме во нашите бели дробови и да го вдишиме директно во инструментот – Diet Fast Forward Gadget.

Во внатрешноста на гаџетот, здивот се анализира, а резултатот се добива на дисплејот во мили моли на литар што претставува концентрација на ацетон во здивот и што е еквивалентно на концентрацијата на кетоните во крвта.

Потоа резултатот се внесува во апликацијата Diet Fast Forward што е достапна и за мобилни телефони со Android и за iOS и така се добива толкување на резултатите, како и сугестии за исхрана со 21 дневен план, Кето рецепти и Кето видео курс составен од 11 видео лекции.

Значи, мерењето на здивот е едноставен, брз и точен метод.

Со мерење, не само што може да се направи проценка дали Аутофагијата се одвива во нашиот организам, туку исто така може да се направи проценка за силата на Аутофагијата, што може да ни овозможи да се движиме во вистинската насока со нашата диета кон што поефикасно користење на придобивките.

Кога сме кај придобивките, секогаш е препорачливо луѓето повеќе да се интересираат за Аутофагијата, за да можат да си ја регулираат телесна тежина, да си го зајакнат имунитетот и да си го подмладат своето тело, што е особено важно денес кога живееме во овие интересни времиња.

ПРЕВЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ДЕНЕС СО МЕРЕЊЕ НА ВАШАТА ДИЕТА:

ВО САМО 3 ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ

 

ОБРАЗЛОЖУВАЊЕ Белешка – Би сакале да го разјасниме следново:

Додека Аутофагијата се случува на клеточно ниво и додека можно е да се мери во специјални лаборатории со мерење на нивото на протеинот LC3-II, нема да имаме многу практична примена од тоа, бидејќи Аутофагијата секогаш се променува во зависност од нашите активности и нашиот животен стил. Од друга страна, она на што би сакале да се фокусираме, е мерењето на процесите кои ја предизвикуваат Аутофагијта, што би ни овозможило да процениме дали Аутофагијата е активна во нашето тело, како и нејзината снага. Сите тригери кои ја предизвикуваат Аутофагијта, имаат заеднички именител на кој секогаш можеме да се потпреме за мерење – тоа се кетоните. Предизвикувачите вклучуваат Пост Диета (т.н. Intermittent Fasting) , Low-Carb и Keto Диета со мал внес на јаглено хидрати, кои можат да се мерат со концентрацијата на кетоните присутни во организмот или поточно со мерење на концентрацијата на ацетоните во здивот како посебен вид на кетони. Повисоките концентрации значат подлабок пост па како што постот го активира производството на кетони, така ја активира и Аутофагијата, така што логично би било мерењата на концентрацијата на кетони да можат да укажат дали сме на вистинскиот пат. Со други зборови, со мерење на причината, би можеле да го процениме крајниот резултат. Некои сугерираат дека покрај нивото на кетоните, треба да се мери и нивото на шеќер во крвта со цел да се воспостави соодносот наречен GKI, или индексот на гликоза и кетони кој може да биде формула за проценка, особено во состојба на пост, но таа сугестија ја оставаме на вас.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ИСНСТРУМЕНТОТ:

ПРЕВЗЕМИ ГО И ЧИТАЈ ГО DIET FAST FORWARD УПАТСТВОТО НА МАКЕДОНСКИ

01. Дигитален монитор за кетоза на здив со звучен сигнал.

02. Вредностите на мерењата односно резултатите од мерењата се представени подолу:

= 0.00 – 0.10 – лицето НЕ Е во состојба на кетоза;

= 0.10 – 0.50 – индицира ЛЕСНА состојба на кетоза;

= 0.50 – 3.00 – индицира ОПТИМАЛНА состојба на кетоза;

= 3.00 – 5.00 – индицира ГЛАДУВАЧКА состојба на кетоза;

= 5.00 – 7.00 – индицира МЕДИЦИНСКА состојба на кетоза;

03. Полиња со бела, зелена, жолта и црвена боја за полесно толкување на резултатите:

04. Автоматско исклучување за да ја зачувате батеријата.

05. Индикатор за ВНИМАНИЕ.

06. Индикатор за ОПАСНОСТ.

07. Лесно носење, мало и многу корисно.

08. Резултати со дигитален приказ.

09. Брз одговор и и брзи резултати.

10. Влезна моќност: 2x AAA 1,5 v батерии (не се вклучени).

 

ШТО СЕ НАЈДУВА ВО КУТИЈАТА?

ВО DIET FAST FORWARD КУТИЈАТА СЕ СОДРЖАНИ СЛЕДНИВЕ РАБОТИ:
✓ 1x Diet Fast Forward Ketone Breath Meter – МЕРАЧ ЗА КЕТОНИ
✓ 5x Цевчиња за дување со уста за ваша удобност –
✓ 1x User Manual – Упатсво за употреба на Македонски јазик.
✓ Влезна моќност: 2 x AAA 1,5 v батерии (не се вклучени)
✓ 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

ПРЕВЗЕМИ ГО И ЧИТАЈ ГО DIET FAST FORWARD УПАТСТВОТО НА МАКЕДОНСКИ

 

*ВИДЕО СО ОТВОРАЊЕ НА КУТИЈАТА НА DIET FAST FORWARD ГАЏЕТОТ

 

ПРИДОБИВКИТЕ ОД DIET FAST FORWARD

 

ГЛАВНИТЕ ПРОДОБИВКИ ОДНОСНО БЕНЕФИТИ СЕ:

ЕДНОСТАВНА УПОТРЕБА: Кликнете на копчето за вклучување и анализирајте со само еден умерен здив.

✓ НЕ СЕ ТРОШИ: Нема потреба од досадни тестови за крв и урина.

✓ БРЗИНА: Потребни се 15 секунди за да се загрее и 10 секунди да дува и да се добијат резултатите.

✓ ЛЕСНО ПРЕНОСЛИВО: Мал независен портабл уред со светлечки дисплеј лесен за читање.

✓ ПРЕЦИЗНОСТ: Пошироко тестиран за прецизност.

✓ ЦЕНА: Најдобра зделка на пазарот со комбиннација со апликација.

✓ ДОСТАПНОСТ: Достапно за купување ширум светот само на Diet Fast Forward.com

 

ФУНКЦИОНАЛНОСТ:

Како работи DIET FAST FORWARD ГАЏЕТОТ?

Кетонскиот монитор ја користи технологијата за мерење на кетоните преку анализа на здивот за ацетони.

1. Притиснете го копчето за вклучување за да го стартувате и иницирате уредот.

2. Уредот ќе се загрева започнувајќи да одбројува 15 секунди до 0.

3. Кога ќе заврши одбројувањето дувнете нормално во уредот максимум 10 секунди кое повторно ќе одбројува до 0.

 

СОВЕТИ:

• Вдишете умерен здив и држете го за 5-10 секунди (дувањето директно во уредот ја намалува концентрацијата на кетоните).

• Издишувајте полека и потоа започнете да дувате на уредот се додека одбројувањето не достигне 0.

Ова е со цел да се осигурате дека воздухот е од дното на вашите бели дробови, а не само од дишникот што може да е свеж воздух или просторен воздух.

Прочитајте ги резултатите на ЛЦД-екранот, внесете ги во апликацијата каде што ќе се анализираат и толкуваат.

Ако сте во состојба на кетоза, односно Аутофагија, отчитувањата треба да бидат помеѓу 0,50 – 3,00 mmol / l според скалата погоре.

Повторете го тестот секое утро во состојба на пост (празен стомак) за најдобра точност.

 

КАРГО И ИСПОРАКА?

 

 

Испорака:

Проценка на испорака помеѓу 2 – 22 дена во зависност од адресата за испорака.

Брза испорака во Македонија 24-48 часа. (Работни денови)

Брза испорака во САД 2 – 5 дена.

Се испраќа од канцелариите на САД, Македонија и Кина.

 

ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛ СВЕТ:
ЗАБЕЛЕШКА: ЗАРАДИ ТЕКОВНИТЕ СОСТОЈБИ МОЖНИ СЕ ЗАБАВУВАЊА НА ДОСТАВИТЕ!

= БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НА НАРАЧКИ ОД 75 $

= СТАНДАРДНА ДОСТАВА 5 $ (Испорака 5-15 дена)

= САМО САД БРЗА ДОСТАВА 15 $ (испорака 2-5 дена)

 

РЕЗИМЕ:

Diet Diet Forward 2.0 е напреден монитор за кетони, кој е развиен за да се анализира ацетонот во здивот што телото го произведува кога е во состојба на кетоза.

 

Еве неколку ДОПОЛНИТЕЛНИ инструкции за тоа како правилно да се користи:

– за најточни резултати мерењето да се врши во состојба на пост наутро, пожелно во исто време.
– не консумирајте алкохол најмалку 10 часа пред да вршите мерења и немојте да бидете дехидрирани.
– измерете ги последните неколку секунди од вашиот издишен здив, првите неколку секунди кога издишувате, се претежно од собниот воздух.

Опција 1 за нарачка:
НАРАЧАЈ 1 (ЕДЕН) ПРОИЗВОД СЕГА СО ЕДЕН-КЛИК – КЛИКНЕТЕ ОВДЕ 44,95 $ + 5 $ Испорака
Опција 2 за нарачка:
НАРАЧАЈ 2 (ДВА) ПРОИЗВОДИ СЕГА СО  ЕДЕН-КЛИК КЛИКНЕТЕ ОВДЕ 79,90 $ БЕСПЛАТНА Испорака
Опција 3 за нарачка:
НАРАЧАЈ 3 (ТРИ) ПРОИЗВОДИ СЕГА СО ЕДЕН-КЛИК – КЛИКНЕТЕ ОВДЕ 104,85 $ БЕСПЛАТНА Испорака

 

ВИЗУЕЛНО ОБЈАСНУВАЊЕ НА ПЛАЌАЊЕТО СО ЕДЕН КЛИК

За класичен CHECKOUT односно класично плаќање како и за повеќе од 3 производи кликнете овде и ПОРАЧАЈТЕ СЕГА – наведете ја вашата количина.

ЗАЈАКНЕТЕ ГО ВАШИОТ ИМУНИТЕТ ДЕНЕС СО АУТОФАГИЈА И СОГОРУВАЈТЕ МАСТИ ПОБРЗО!

FAQ

– Coming soon
FOR NOW IF YOU HAVE ANY QUESTIONS GET IN TOUCH WITH US

Additional information

Dimensions145 × 110 × 35 cm

1 review for ДОПОЛНИТЕЛЕН 10% ПОПУСТ! НАУЧНО ДОКАЖАНО: Уникатен Мерач За Кетони – Diet Fast Forward 2.0 – Ketone Breath Meter – Превземете Ја Контролата Денес: – ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ – РЕГУЛИРАЈТЕ ЈА ТЕЖИНАТА – ПОДМЛАДЕТЕ ГО ТЕЛОТО !

  1. Влатко

    Стварно финкционура и дава резултати.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *